لیمو ترش لایم کوات

lazir Limequat tree - greenhouse

لیمو ترش لایم کوات (Limequat) با نام علمی Citrus floridana یک میوه هیبریدی است که حاصل پیوند مکزیکن لایم (key Lime) و کامکوات (Kamquat) بوده و از محصولات مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری می‌باشد.

دمای مناسب برای رشد ایده‌آل این محصول از ۱۰ الی ۳۰ درجه سانتیگراد است هر چند که گاهی تا ۴۵ درجه سانتیگراد نیز می‌تواند تحمل کند.
درختچه‌های آن بسیار پربار و تا ۲ متر رشد می‌کنند. لایمکوات‌ها همچون کامکوات‌ها نسبت به سرما مقاوم و مانند مکریکن لایم‌ها از درصد بالای اسیدیته برخوردارند.

لیموی لایم کوات سرشار از ویتامین C، املاح معدنی و نیز ترکیبات شیمیایی مفید هستند. مصرف این لیمو حتی می‌تواند بیش از میوه‌ها در کاهش کلسترول خون و بهبود سیستم ایمنی بدن مفید باشد.

مصرف لیمو ترش لایم کوات باعث جذب آهن و بهبود بیماری کم خونی و همچنین در زمان سرماخوردگی باعث تسکین گلودرد و سیستم‌های تنفسی می‌شود. کالری این محصول بسیار کم و در رژیم غذایی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر درخت از این گونه مرکبات نیز در گلخانه در شرایط مناسب می تواند سالانه تا ۷۰ کیلو در سال میوه‌دهی داشته باشد.

در مجتمع کشت و صنعت لزیر بهترین و با کیفیت ترین نوع از لیمو ترش لایم کوات به صورت مستقیم در دسترس مردم عزیز ایران می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *