کپور بیگ هد

lazir -Bighead-Carp

خاستگاه اصلی ماهی کپور بیگ هد (bighead carp)با نام علمی Hypophthalmichthys nobilis در رودخانه های یانگ تسه و مروارید در جنوب کشور چین می باشد.

بسیاری از کشورها و ممالک آسیا، اروپا و آمریکا به پرورش این ماهی پرداخته اند. پرورش دهندگان ماهیان گرم آبی در ایران نیز در استخرهای پرورش ماهی و آب بندان‌ها در کنار دیگر گونه های ماهیان گرم آبی به پرورش این گونه کم خرج می پردازند. تغذیه ماهی بیگ هد از زئوپلانکتون ها یا زی شناوران جانوری و اضافات غذایی سایر ماهیان بوده و پرورش آن با هزینه بسیار کم به منظور تأمین غذایی انسان صورت می گیرد.

lazir Bighead Carp

پرورش توأم ماهی کپور بیگ هد با دیگر ماهیان گرم‌آبی به حفظ زنجیره غذایی و استفاده بهینه از مواد آلی موجود در آب ضمن تأمین غذای این گونه به پرورش در استخرهای گرم‌آبی کمک شایانی می کند.

گوشت ماهی کپور بیگ هد که در واقع باب طبع همه ذائقه ها می باشد را می توان به روشهای مختلف کبابی،آب پز و سرخ کرده طبخ نمود.

با توجه به اینکه کپور بیگ هد به لحاظ پرورش یکی از کم هزینه‌ترین و به لحاظ توان خرید اقشار متوسط جامعه یکی از ارزان‌ترین و لذیذترین ماهیان گرم‌آبی به شمار می رود، پرورش این گونه نیز در برنامه اجرایی مجتمع کشت و صنعت لزیر قرار گرفته است.

lazir-Bighead-Carp

ما با قرار دادن ماهی بیگ هد در ترکیب پرورش ماهیان گرم‌آبی در استخرهای مجتمع کشت و صنعت لزیر اولاً سعی در حفظ ترکیب پرورش در استخرها و ثانیاً توزیع گوشت این ماهیان به روشهای پاک شده، فیله شده و تازه به علاقه‌مندان نموده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 WhatsApp
x
 
x
 Telegram
x
 
x
 
x
 
x
 
x
 Call us
x
 
x
 Contact us
x
Submit
Email is incorrect
Thank you for your message!